הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה פועלת ליצירת סביבה נגישה ובטוחה פיזית ואקדמית עבור כלל הסטודנטים ובתוכם סטודנטים עם מוגבלות או צרכים מיוחדים, מתוך רצון לאפשר להם לתפקד בצורה עצמאית ומכובדת ולהביא לידי ביטוי את מלוא יכולותיהם. בשנים האחרונות השקיעה המכללה משאבים רבים בהנגשת הקמפוס לכלל האוכלוסייה ואנשי הסגל המנהלי והאקדמי עוברים הדרכה ייעודית למתן שירות נגיש.

 

רכזת הנגישות במכללה, גב’ אורנית בר-זית, היא הגורם האחראי לסוגיות של נגישות וניידות ברחבי המכללה. ניתן לפנות אליה בשאלות לגבי נגישות, בבקשה לקבל התאמות נגישות לפי תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות בדוא”ל או בטלפון 04-9901701.

 

מרכז התמיכה בדיקנט הסטודנטים הוא הגוף הפועל לרווחתם של סטודנטים עם מוגבלות או צרכים מיוחדים ומעניק שירותי תמיכה, תיווך, ייעוץ וסיוע מגוונים כגון סיוע בקבלת התאמות לבחינות, חונכות אקדמית, השאלת עזרים טכנולוגיים ומרכז למידה.

 

הסדרי נגישות והנגשה במכללה:

  1. במגרשי החניה מצויות חניות נכים. סטודנטים בעלי מכונית עם תו נכה, זכאים להחנות את רכבם בחניות אלו. סטודנטים בעלי קשיי ניידות זמניים, זכאים לפנות לקב”ט המכללה בבקשה למתן היתר מיוחד שתבחן בוועדת חריגים.
  2. בכל הבניינים ישנן מעליות ותאי שירותים מונגשים. במזכירויות המחלקות ישנם מכשירי עזר לשמיעה.
  3. באודיטוריומים EF, M וחדר VIP מותקנות מערכות שמע קבועות, עבורן ניתן לשאול מקלט ואזניות מאב הבית.
  4. ברשותנו, מספר מכשירי FM אישיים, מכשירי עזר אישיים ללקויי שמיעה. המכשירים מתאימים לבעלי מכשיר שמיעה עם תדר T וגם לשימוש עם אזניות רגילות. המכשירים נועדו לשימוש בכיתות. בעת מסירת המכשיר יקבל הסטודנט הדרכה על השימוש ואופן תחזוקת המכשיר. לצורך קבלת אישור השאלת מכשיר FM במחסן הטכני יש צורך ליצור קשר עם רכזת הנגישות בדוא”ל או בטלפון 04-9901701.
  5. בבניין EM הותקנה מערכת התמצאות והכוונה קולית מתקדמת (Right Hear)  כדי לסייע לאנשים עם לקויות ראיה ובעיות התמצאות, בהתמצאות ובניווט.
  6. בבניין הדיקנט, נמצא חדר טכנולוגי ובו עזרים ותוכנות המיועדים למגוון רחב של מוגבלויות.

נגישות בקמפוס

המכללה פועלת ליצירת סביבה נגישה פיזית ואקדמית, המאפשרת לסטודנטים עם מגבלה או צרכים מיוחדים, המתמודדים עם בעיות פיזיות, חושיות, קוגניטיביות, נפשיות ומחלות שונות, לתפקד בצורה עצמאית, בטוחה ומכובדת תוך מיצוי מלוא יכולותיהם.
סטודנטים עם צרכים מיוחדים מוגדרים כמי שיש להם מגבלה כלשהי המשפיעה על תפקודם ומונעת מהם, בין היתר, לתפקד במהלך הלימודים והבחינות כשאר חבריהם ללימודים, ולהציג תוצאות התואמות ומשקפות את כישוריהם.

אוכלוסייה זו כוללת:

סטודנטים עם לקות בשמיעה או בראייה
סטודנטים עם מגבלה מוטורית
סטודנטים עם מגבלה פסיכיאטרית
סטודנטים עם מחלה כרונית
סטודנטים עם אספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה
סטודנטים לקויי למידה או עם בעיית קשב וריכוז

המדור לקידום סטודנטים בדקנט הסטודנטים הינו הגוף הפועל לרווחתם של סטודנטים עם צרכים מיוחדים. המדור מעניק שירותי תמיכה, תיווך, ייעוץ וסיוע באמצעות שירותים מגוונים, כגון: סיוע בקבלת התאמות בבחינות, קבוצות תמיכה, חונכות אקדמית, מרכז למידה עם עזרים טכנולוגיים ועוד.

רכזת הנגישות פועלת לטובת סטודנטים עם מוגבלות במכללה, במטרה להנגיש עבורם את הלמידה. בין פעילויותיה היא אחראית על תכנון ביצוע התאמות נגישות לטווח הארוך וכן מתן פתרון מיידי לסטודנטים, עובדים ומבקרים הזקוקים לכך. המכללה, משקיעה משאבים רבים בהנגשה הפיזית והנגשת השירות.

השירותים הניתנים במסגרת זו הם:

סיוע בקבלת התאמות בהיבחנות
בניית תכנית עבודה ותיאום מול צוות מרכז התמיכה
סיוע במיצוי זכויות בביטוח לאומי
חונכות ושיעורי עזר ללומדים בסיוע הביטוח הלאומי
קשר מול מזכירויות ומרצים
קשר מול עמותות וארגונים

סטודנטים עם מוגבלות מוזמנים לפנות לרכזת הנגישות, אורנית בר-זית 

ייעוץ לימודים

Font Resize
Contrast